up
tel.: +48 720 834 416

ques_markOur Technologies

Best technologies. Effective development

WooCommerce

 

WooCommerce to najpopularniejszy, darmowy dodatek do systemu CMS WordPress, który umożliwia tworzenie w pełni funkcjonalnych sklepów internetowych, w środowisku, które wielu z nas zna już bardzo dobrze.

 

Nie ma znaczenia, czy chcesz do swojej istniejącej strony dodać możliwość sprzedaży produktów lub usług, czy chcesz od zera zbudować sklep internetowy. WooCommerce sprawdzi się w każdym z tych przypadków. Warto jednak dodać, że jeśli od razu planujemy stworzyć ogromną platformę e-commerce, być może lepszym rozwiązaniem będzie dedykowany do tego system komercyjny. Natomiast w przypadku małych lub średnich sklepów, WooCommerce poradzi sobie świetnie.

 

Jest to pełni funkcjonalny system do zarządzania produktami, stanem magazynowym czy zamówieniami. WooCommerce pozwala na konfigurację podatków, sposobów oraz kosztów wysyłki, a także metod płatności.

 

W przypadku produktów, do dyspozycji mamy klika typów dodawanych produktów: produkty proste, z wariantami, grupowe, afiliacyjne, a także wirtualne. W zależności od charakteru produktu, sprawdzi się inny typ.

 

WooCommerce pozwala dokładnie opisywać produkty, dodawać ich atrybuty, a także galerie zdjęć. Ustawienie wyprzedaży na przyszły tydzień również nie będzie żadnym problemem. A gdy produkt będzie już na wyczerpaniu, otrzymamy powiadomienie mailowe o tym, by magazyn uzupełnić.

 

Kolejną wbudowaną w WooCommerce funkcją są kupony, które możemy prawie dowolnie konfigurować. Jeśli zatem chcesz zachęcić swoich potencjalnych klientów 10% zniżką na cały koszyk lub umożliwić im darmową wysyłkę – z kuponami możesz tego dokonać. A gdy ustawisz limitowaną liczbę kuponów, a także datę ich wygaśnięcia, pokusa by kupić produkt właśnie teraz, może być jeszcze większa.

 

Administrator sklepu dostaje do dyspozycji nie tylko przyjazny panel z zamówieniami, ale także raporty sprzedaży, gdzie na wykresach prezentowane są dane odnośnie łącznej sprzedaży, najlepiej sprzedających się produktów czy ilości podatku, który oddać musimy dla wspólnego dobra.